کد مطلب: 598
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
فیشینگ

بیایید در مورد خطراتی که برای گوشی همراه ما وجود دارد بیشتر بدانیم و راه‌هایی برای در امان ماندن از آن‌ها کشف کنیم.

به گزارش وکیل، احتمالاً در مورد DDOS attack شنیده‌اید و حتی دیگر از رمز عبور (۳-۲-۱) استفاده نمی‌کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که یکی، از هر سه شرکت اطلاعاتش به سرقت می‌رود.

گرچه همه‌ی ما درباره‌ی این خطرات شنیده‌ایم اما نبود راه‌حل‌های آسان باعث می‌شود که نتوانیم به‌اندازه‌ی کافی از اطلاعات باارزش شرکتمان محافظت کنیم.

شبکه‌های عمومی تقلبی و آسیب‌زننده 
فرض کنید در سفری کاری منتظر اعلان پروازتان هستید و مجبورید که ایمیلی را ارسال کنید و هیچ سیگنالی دریافت نمی‌کنید. بنابراین به وای فای رایگان فرودگاه که از شما می‌خواهد اکانت جدید ایجاد کنید وصل می‌شوید. شبکه‌های عمومی تقلبی به‌منظور اطلاع از رمز عبور و ایمیل ایجاد می‌شوند. اینجاست که سودجویان می‌توانند به دیگر حساب‌های کاربری‌تان دسترسی پیدا کنند مخصوصاً اگر از رمزهای مشابهی برای چندین حساب کاربری استفاده می‌کنید و از این طریق به اطلاعات شرکتتان دسترسی پیدا می‌کنند. اگرچه میدانیم که استفاده از رمز عبور تصادفی، ضروری است اما تعداد اندکی از صاحبان شرکت‌ها این توصیه را جدی می‌گیرند. بااینکه شبکه‌های اجتماعی کاملاً قانونی هستند بااین‌حال برای افرادی که اطلاعات شرکتشان را در آن نگهداری می‌کنند، خطری جدی محسوب می‌شود.خوشبختانه با افزایش سرقت‌های اطلاعاتی، تعداد فنّاوری‌هایی که با استفاده از نام‌نویسی دستگاه موبایل، امنیت را به صاحبان سرمایه هدیه می‌کنند، رو به افزایش است. اولین راه‌حل، نصب نکردن هر نوع نرم‌افزار و یا سخت‌افزار است. نکته بعدی امن کردن گوشی همراه است که به‌صورت خودکار، هیچ نوع نرم‌افزاری را نصب نکنند. این محافظت شامل: بررسی و تجسس، جلوگیری از خرابکاری هکرهای و سرقت اطلاعات می‌باشد.

( فیشینگ )همه‌ی ما این را خوب می‌دانیم که نباید روی ایمیل‌هایی که خبر برنده شدن در لاتاری را می‌دهند کلیک کنیم. اما امروزه مجرمان روش‌های جدیدی برای به دام انداختن ما بکار می‌گیرند.

بر اساس CSO هنگام استفاده از گوشی همراه احتمال بیشتری وجود دارد که بر روی ایمیل‌های مشکوک کلیکی کنیم و این احتمال خطا در استفاده از کامپیوتر کمتر است. این به دلیل بی‌احتیاطی ست که هنگام کار کردن با تلفن همراه داریم . اخیراً موارد فیشینگ (کلاه‌برداری اینترنتی ) با SMS رایج شده است.

در این روشی پیامکی با لینک پرخطر و با مضمون اینکه تماس فوری و اضطراری برقرار کنید، ارسال می‌شود. و زمانی که تماس می‌گیرید کلاه‌برداران با حقه‌هایی اطلاعات شخصی‌تان را به دست می‌آورند. تمامی صاحبان سرمایه و شرکت‌ها این آموزش را دیده‌اند که هرگز بر روی لینک‌های ارسال‌شده توسط افراد ناشناس کلیک نکنند و همین‌طور به شماره‌های ناشناسی که توسط SMS ارسال می‌شوند. تماس نگیرند.

همچنین مراتب اشتباهات املائی در آدرس ایمیل‌ها و همین‌طور لوگوی شرکت‌ها باشید.

(برنامه‌های تقلبی)
این‌یکی کمی آب‌زیرکاه است. شما با نصب نرم‌افزار بازی قصد تیراندازی به تعدادی زامبی را دارید اما حالا گوشی همراه شما موردحمله ویروس‌هاست. هنگامی‌که این‌گونه برنامه‌ها را نصب می‌کنید که بسیار شبیه به نسخه‌های اصلی هستند، خطری بزرگ بر روی گوشی خود نصب‌کرده‌اید، بعضی از این برنامه‌ها قادرند مکالمات تلفنی‌تان را ضبط کنند، اطلاعات شرکتتان را به سرقت و حتی از برنامه شام خانوادگی‌تان نیز مطلع شوند.

نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس می‌توانند در این زمینه کمک‌کننده باشند. متأسفانه باوجود برنامه‌های جعلی که به‌عنوان بزرگ‌ترین تحدید امنیتی گوشی همراه شناخته می‌شوند، شاهد افزایش آنتی‌ویروس جعلی هستیم که به‌جای سود رساندن، مضر هستند.

بنابراین اگر به دنبال استفاده از آنتی‌ویروس‌ها هستید، آن‌ها را از یک شرکت معروف و معتبر تهیه کنید.

منبع: پلیس فتا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =