کد مطلب: 597
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
کارت بانکی

پلیس فتا از دستگیری عامل سرقت از حساب بانکی که با استفاده از راه اندازی صفحات جعلی بانکی از حساب‌های افراد برداشت غیر مجاز می‌کرد، خبر داد.

به گزارش وکیل، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با این موضوع که از حساب‌های بانکی آن‌ها به صورت غیر مجاز برداشت شده است، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد.

وی افزود: پس از انجام بررسی‌های اولیه با توجه به گستردگی موضوع، شناسایی عامل یا عاملان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری،  متهم که نوجوانی با هویت معلوم بود شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا دلالت داده شد.

این مقام مسئول بیان کرد: با تحقیقات به عمل آمده از متهم مشخص شد که وی با راه اندازی صفحات جعلی بانکی، اطلاعات کارت بانکی هموطنان را سرقت می کرده است و در فرصت مناسب حساب‌های بانکی قربانیان را خالی می کرد و یا در اختیار افراد فرصت طلب دیگر قرار داده بود.

رئیس پلیس فتا ایلام با بیان اینکه با بررسی سیستم‌های رایانه‌ای، در نهایت متهم  به سرقت بیش از ۵۰۰ کارت بانکی هموطنان اعتراف کرد، اظهار داشت: همه افراد در حفظ کارت و اطلاعات حساب بانکی خود مانند شماره کارت، رمز اول و دوم و ... دقت داشته باشند و آن‌ها را در اختیار دیگران به هیچ وجه قرار ندهند و در هنگام خریدهای اینترنتی از درگاه‌های بانکی معتبر خریداری کنند. وی همچنین به والدین توصیه کرد تا با نظارت مداوم بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند.

منبع: پلیس فتا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =