بازی‌های رایانه‌ای

پلیس فتا در مورد شیوه‌ کلاهبرداری از طریق فروش امتیاز بازی‌ها گفت: کلاهبرداران اطلاعات حساب کاربران را سرقت کرده و حساب آنان را خالی می‌کنند

به گزارش وکیل ،سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان  اظهار کرد: شخصی با مراجعه به پلیس فتا از سرقت اطلاعات کارت بانکی خود خبر داد، این فرد در اظهارات خود گفت: فرزندم که نوجوان ۱۴ ساله‌ و علاقمند به بازی‌های رایانه‌ای است، در شبکه اجتماعی با فرد ناشناسی ارتباط برقرار کرده و در دام فیشینگ گرفتار شد که منجر به سرقت اطلاعات کارت بانکی و خالی شدن حساب بانکی‌ام شده است.

 وی در توضیح این شیوه کلاهبرداری گفت: فرزند شاکی برای خرید امتیاز بالاتر در یکی از بازی‌های رایانه‌ای معروف و رفتن به مراحل بالاتر، بدون مشورت با بزرگترهای خود، در شبکه‌های اجتماعی با شخصی آشنا می‌شود که در قالب فروش امتیاز بازی‌های رایانه‌ای، از کاربران که اغلب نوجوانان هستند کلاهبرداری می‌کند. 

رییس پلیس فتا خوزستان افزود: این کلاهبردار برای دریافت هزینه فروش امتیاز بازی‌ها، لینک درگاه فیشینگ را برای قربانی ارسال می‌کند که در صورت استفاده از آن همه اطلاعات کارت بانکی به سرقت می‌رود. اغلب تبلیغات در خصوص این‌گونه کلاهبرداری‌ها در شبکه‌های اجتماعی و چت‌ بازی‌های آنلاین صورت می‌گیرد که لزوم هوشیاری کاربران را می‌طلبد.

این مقام انتظامی بیان کرد: شیادان سایبری با اطلاع از سادگی کاربران و سوءاستفاده از اعتماد آنها، برای کلاهبرداری‌های خود، در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد کانال و گروه‌های مختلفی کرده و تبلیغات گسترده‌ای برای آن انجام می‌دهند. متاسفانه اغلب قربانیان نیز بدون بررسی درگاه پرداخت، مبلغ درخواستی کلاهبرداران را واریز می‌کنند. کلاهبردار نیز پس از سرقت اطلاعات کاربری، با آنها قطع ارتباط کرده و به سراغ قربانی بعدی می‌روند.

سرهنگ حسنوند افزود: علاقمندان به بازی‌های آنلاین و پرمخاطب در صورت نیاز به خرید امتیاز بازی‌ها می‌توانند به سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند مراجعه کرده و به صورت کاملاً قانونی  و بدون به خطر افتادن اطلاعات بانکی، خرید خود را انجام دهند. شهروندان و بخصوص جوانان و نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی به صورت مستمر در معرض تبلیغات جعلی و کلاهبرداری هستند که اعتماد بی‌جا به اشخاص در این بستر، عاقبتی جز زیان نخواهد داشت.

منبع: پلیس فتا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =