افتتاح حساب با مدارک جعلی

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: باندی که در محمد شهر کرج اقدام به افتتاح حساب با مدارک جعلی می‌کرد متلاشی شد.

به گزارش وکیل، جواد صفایی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در اداره آگاهی استان برگزار شد، گفت: باند جاعلان که با مشخصات جعلی اقدام به افتتاح حساب می‌کردند متلاشی شدند.

وی افزود: این گروه پس از اقدام یک خانم به افتتاح حساب با مدارک مختلف در محمد شهر مورد شناسایی و تعقیب پلیس قرار گرفتند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ضمن تشکر از مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری استان، بیان کرد: شخص شناسایی‌شده با هوشیاری و همکاری کارمند بانک توسط نیروهای پلیس دستگیر شد و به‌منظور ادامه روند تحقیقات روانه زندان شد.

صفایی تصریح کرد: متهم در ابتدا انکار افتتاح حساب با مدارک جعلی می‌شد اما پس از دیدن شواهد و مدارکی که در دست پلیس بود سرانجام لب به اعتراف گشود.

وی با اشاره به اینکه متهم یکی از دلایل خود را طلاق از همسرش خوانده است، یادآور شد: به گفته متهم این جدایی به‌واسطه نداشتن توان مالی به میزان کافی بوده و زن خانواده پس از جدایی اقدام به چنین کاری می‌کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در ادامه اضافه کرد: طبق اعتراف متهم؛ همدست وی با ارائه مشخصات و مدارک جعلی از او درخواست داشته است که در راستای افتتاح حساب در بانک‌های رفاه، ملی، کشاورزی، کوثر و صادرات منطقه محمد شهر مبلغی را دریافت کند.

صفایی از گرفتن استعلام از کارت‌ها خبر داد و تأکید کرد: انگیزه همدست متهم از این کار، ارائه شماره‌حساب و کارت به زندانیان بود که در امر کلاه‌برداری‌های کارت‌بانکی سابقه داشته‌اند.

وی اضافه کرد: این کلاه‌برداران از مردم کلاه‌برداری کرده و پول را به حساب‌های جعلی واریز می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: مأموران پلیس طی یک عملیات غافلگیرکننده موفق شدند همدست متهم را که در ماهدشت کرج پنهان‌شده بود شناسایی و دستگیر کنند.

صفایی خاطرنشان کرد: طبق اعتراف متهم دوم، وی نیز مدارک جعلی را از شخص دیگری گرفته و متهم دیگر برای افتتاح حساب می‌داده و در این بابت هر افتتاح حساب ۸۰۰ هزار تومان دریافت کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شناسایی متهم سوم در دستور کار پلیس قرارگرفته است و این دو متهم برای گذراندن مراحل قانونی به دستگاه‌های قضایی فرستاده شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =