کد مطلب: 509
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
فیشینگ و کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری اینترنتی فیشینگ در مشهد خبر داد.

به گزارش وکیل، سرگرد علی ژیان رئیس پلیس استان خراسان رضوی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا اظهار داشت: در پی ارجاع چندین فقره دستور قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب تعدادی از شهروندان، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرگرد ژیان گفت: در تمامی برداشت‌های غیر مجاز صورت گرفته، سارق یا سارقان با بدست آوردن اطلاعات حساب تعدادی از شاکیان با روش‌هایی مشابه، اقدام به هزینه وجوه سرقت شده در بازارکردند تا اثر عمل مجرمانه خود را از چشم پلیس پنهان کنند.

این مقام انتظامی افزود: با تلاش و رصد شبانه روزی  کارآگاهان سایبری متهمان در یک مرکز فروش برنج شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیرو جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی ادامه داد: متهمان که دو پسر نوجوان  بودند و در کانالی تلگرامی با ربات‌های سرقت اطلاعات حساب بانکی آشنایی داشتند،  از افرادی که جویای کدهای ارتقاء سطح بازی‌های رایانه ای بویژه کلش‌اف کلنز بودند،  می‌خواستند ارقام ناچیزی در صفحه پرداخت جعل شده‌ای وارد کنند تا بدین ترتیب به بهانه فروش بازی رایانه‌ای به اطلاعات حساب بانکی قربانیان دست یابند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: پس از بررسی های فنی و تخصصی پلیس، اطلاعات مربوط به تعداد ۱۵کارت بانکی که به روش موصوف سرقت شده بود بدست آمد. در نهایت یکی از مجرمان به کانون اصلاح و تربیت معرفی و متهم دیگر نیز روانه زندان شد.

سرگرد ژیان از شهروندان درخواست کرد به منظور جلوگیری از برداشت غیرمجاز حتما نسبت به فعال‌سازی رمز دوم (پویا) کارت بانکی خود اقدام کنند و  از کارت‌هایی که موجودی و گردش مالی بالایی دارند برای خریدهای اینترنتی استفاده نکنند.

منبع: پلیس فتا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =