اعزام بازرس به دادسراها و زندان‌ها

بنابر گزارش‌های دریافتی، بازرسانی به مراکز انتظامی، دادسراها، بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها اعزام می‌شوند تا ادعاهای مطروحه مورد بررسی قرار گیرد

به گزارش وکیل،حجت الاسلام والمسلمین اکبری رییس کل دادگستری استان مازندران  در جلسه حفظ حقوق شهروندی استان اظهار داشت: باید شرایطی فراهم کنیم تا درتمامی مراحل دادرسی، حقوق شهروندی افراد رعایت شود ومسوولان این حوزه نیز نظارت کافی بر رفتار ضابطان و همکاران قضایی با مردم داشته باشند تا ازتضییع حقوق مردم ممانعت شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان با تاکید بر بازرسی‌های به هنگام و مستمر ازبازداشتگاه‌ها و کلانتری‌ها و نظارت برعملکرد ضابطان خاطرنشان ساخت: همه ماباید به قانون حفظ حقوق شهروندی پای بند بوده ودرجهت اجرای درست آن تلاش کنیم واگر نواقصی وجود دارد و مفاهیم ونکات لازم را به قضات، ضابطان و همکاران آموزش دهیم.

رییس کل دادگستری استان مازندران افزود: ضابطان و همکاران قضایی ضمن رعایت حقوق شهروندی، خوش‌اخلاقی و خوش‌رفتاری با مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی را مدنظر قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: براساس گزارش‌های دریافتی، بازرسانی به مراکز انتظامی، دادسراها، محاکم، بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها اعزام می‌شوند تا ادعاهای مطروحه مورد بررسی قرار گیرد و از تضییع حقوق و آزادی‌های مشروع شهروندان جلوگیری به عمل آید.

شایان ذکراست، دراین جلسه اعضای حفظ حقوق شهروندی استان، ضمن ارائه گزارشی از بازرسی‌های انجام گرفته، پیشنهادات ونکاتی را مطرح کردند.

انتهای پیام/

منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =