کد مطلب: 388
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
مسجد

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان گفت: این طریق موجبات افزایش دانش حقوقی مردم فراهم و افزایش دانش حقوقی مردم باعث کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری می‌شود.

به گزارش وکیل ، رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان فارس با حضور در مسجد امام علی (ع) میانرود در راستای تکریم ارباب رجوع، پاسخگوی مراجعان بودند و در ادامه طرح هر مسجد یک حقوقدان اجرا شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در این جلسه گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از قضات برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کردند که پس از پالایش و دسته بندی در مساجد مستقر خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه از این طریق موجبات افزایش دانش حقوقی مردم فراهم می‌شود، ابراز داشت: افزایش دانش حقوقی مردم باعث کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه عنوان کرد: هدف اول ما از اجرای این طرح ارشاد و معاضدت مردم در حوزه مباحث حقوقی است به این صورت که اگر مردم سوالی در حوزه قضایی دارند به جای مراجعه به دادگستری و دادگاه‌ها به مساجد مراجعه کنند تا با مشاوره و راهنمایی قضات حاضر در مسجد مشکلشان حل شود.

وی هدف دوم را ایجاد نظم در جامعه عنوان کرد و گفت: زمانی که مردم حقوقدان باشند و دانش حقوقی بالایی داشته باشند باعث ایجاد نظم و هماهنگی در جامعه می‌شود.

رییس شورای قضایی استان افزود: هدف بعدی از اجرای این طرح را تعامل مردم با دستگاه قضایی عنوان کرد و بیان داشت: اجرای این طرح ارتقاء سطح عملکرد دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان اینکه قریب به ۵۰۰ هکتار زمین در شش ماه اخیر از متصرفین اراضی ملی بازپس گرفته شده است، اظهار داشت: چنانچه شاهد هستیم در دوره تحول دستگاه قضایی با فساد برخورد بسیاری می‌شود و پرونده‌های مسن و اقتصادی به طور منظم رسیدگی می‌شود چنانچه قریب به دو هزار پرونده مسن در این دوره رسیدگی شده و از آمار پرونده‌ها کم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی یکی از برکات این طرح را کاهش ارتکاب جرم خواند و ارتقاء رضایتمندی عمومی را از دیگر اهداف این طرح دانست و گفت: ما دوست نداریم حتی یک نفر ناراضی از دادگاه‌ها خارج شوند.

این مقام قضایی با بیان اینکه فرمایشات رئیس قوه قضاییه نصب العین ما است، اضافه کرد: نباید کار مردم موکول به روز بعد شود و قضات باید در اتاق خود را به روی مردم باز کنند و تا پایان کار ارباب رجوع، در محل کار حضور داشته باشند.

رئیس کل دادگستری فارس در پایان خطاب به قضات مستقر در مساجد و داوطلب برای این طرح گفت: در این طرح ارشاد و معاضدت مردم مدنظر ماست و این طرح باید زمینه افزایش آگاهی حقوقی مردم را فراهم نماید.

دراین جلسه رئیس کل دادگستری استان به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاونین دادگستری استان و مدیران کل سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه حضور داشتند و در دیداری عمومی مشکلات ١٩٠ نفر از مردم منطقه میانرود و محلات اطراف بررسی و زمینه دیدار چهره به چهره مردم ومسئولان قضایی فراهم شد.

انتهای پیام/

منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =