کد مطلب: 386
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
سرقت لپ‌تاپ

معاون مبارزه با جرایم سرقت وسایل‌نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری سارق جوانی خبر داد که با مراجعه به مراکز دانشگاهی لپ‌تاپ و دوربین عکاسی دانشجویان را سرقت کرده بود.

به گزارش وکیل ، ساعت 10 صبح 21 مهر 98 مرد جوانی در تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110، از سرقت رفتن کوله‌پشتی حاوی لپ‌تاپ و دوربین عکاسی‌اش خبر داد.

پس از تحقیقات اولیه توسط مأموران، پرونده برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 6 تهران در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار گرفت.

شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دانشجوی دانشگاه علامه‌طباطبایی هستم، روز سرقت برای مطالعه به کتابخانه دانشگاه مراجعه کردم، در حال کار با لپ‌تپ بودم که برای انجام کاری لپ‌تاپ را رها کرده و پس از گذشت کمتر از  پنج دقیقه متوجه شدم کوله پشتی‌ام حاوی دوربین عکاسی و لپ‌تاپ، به سرقت رفته است.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با مراجعه به محل سرقت، چهره سارقان را که دو جوان حدوداً 25 ساله بودند، به دست آوردند.

در ادامه تحقیقات، پرونده دیگری به همین شیوه و شگرد به اداره بیستم واصل شد که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد سرقت توسط همان دو مرد جوان صورت گرفته است.

کارآگاهان موفق به شناسایی هویت یکی از سارقان به نام "رامین" شده و وی در مورخ یکم آبان 98 در مخفیگاهش در محدوده شرق تهران دستگیر شد.

رامین در تحقیقات، ضمن اعتراف صریح به سرقت به کارآگاهان، گفت: حدود 6 ماه است با همدستی یکی از دوستانم به نام سعید اقدام به سرقت اموال دانشجویان در دانشگاه‌های علامه‌طباطبایی و تربیت مدرس کرده‌ایم که پس از سرقت، اموال را به مغازه‌داری در محدوده چهارراه ولیعصر (عج) فروختیم.

وی افزود: همدستم سعید نیز در یکی از سرقتها با من بود و لپ‌تاپ را پس از سرقت به قیمت هفت میلیون تومان فروختیم.

کارآگاهان در ادامه پرونده متوجه شدند سعید به یکی از شهرهای غربی کشور متواری شده است.

کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه مالخر تعداد 9 دستگاه لپ‌تاپ و دو عدد دوربین عکاسی سرقتی را کشف و به همراه مالخر به اداره بیستم منتقل کردند.

سرهنگ سید شمس‌الدین میرزکی؛ معاون مبارزه با جرایم سرقت وسایل‌نقلیه پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف به بیش از ده‌ها فقره سرقت لپ‌تاپ و دوربین عکاسی از دانشجویان و شناسایی مالکان اموال سرقتی، متهم با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری همدست متواری وی در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی قرار دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =