کد مطلب: 377
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
واتس‌آپ

در شکایتی که واتس‌آپ در دادگاه فدرال در "سن‌فرانسیسکو" گشوده، گفته شده شرکت "ان‌اس‌او" به هک تلفن‌ها در ۲۰ کشور جهان یاری رسانده‌است.

به گزارش وکیل ،پیام‌رسان "واتس‌آپ" از شرکت اسرائیلی گروه" ان‌اس‌او" به‌دلیل کمک به جاسوسی و تلاش برای شکستن رمز و هک تلفن حدود 1400 نفر در سراسر جهان، شکایت کرده‌ است.

به گزارش "گاردین"، مدیران واتس‌آپ می‌گویند تلفن روزنامه‌نگاران، منتقدان سیاسی، دیپلمات‌ها و مقام‌های ارشد هک شده است؛ در شکایتی که واتس‌آپ در دادگاه فدرال در "سن‌فرانسیسکو" مطرح کرده، گفته شده شرکت ان‌اس‌او به هک تلفن‌ها در 20 کشور جهان یاری رسانده‌ است.

امارات، بحرین و مکزیک تنها کشورهایی هستند که مستقیما به نام آنها اشاره شده‌است؛ در بیانیه واتس‌اپ گفته شده صد عضو جوامع و گروه‌های مدنی نیز هدف قرار گرفته‌اند.

شرکت آمریکایی واتس‌آپ در بیانیه‌ای خواستار ممنوعیت دائمی دسترسی شرکت "ان اس او" به سامانه‌های رایانه‌ای واتس‌آپ و فیس‌ بوک شده است.

در این بیانیه تأکید شده بود: «می‌بایست نظارت قانونی محکمی بر سلاح‌های سایبری همچون سلاحی وجود داشته باشد که در این حمله مورد استفاده قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که این (سلاح‌ها) برای نقض حقوق فردی و آزادی که افراد سراسر جهان شایسته آن هستند، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.»

"ان‌اس‌او" این اتهام‌ها را شدیدترین الفاظ ممکن رد کرده و در بیانیه‌ای گفته: «تنها کار ما ارائه فناوری به نیروهای اطلاعاتی و انتظامی دولتی برای کمک به آن‌ها در روند مقابله با تروریسم و جرایم جدی‌ است.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =