منتظری دادستان‌کل کشور

دادستان‌کل کشور از صدور ابلاغیه‌ای خطاب به دادستان‌های سراسر کشور خبر داد که بر مبنای آن واگذاری کارت بازرگانی به غیر برای استفاده از مزایای آن ممنوع و قاچاق محسوب می‌شود.

به گزارش وکیل ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد منتظری در گفت‌وگو با شبکه خبر با اشاره به ابلاغیه ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی به غیر، اظهار کرد: در اجرای تبصره چهار بند سوم  آیین‌نامه اجرایی ماده 10 قانون صادرات و واردات مبنی بر اینکه «کسی حق استفاده از کارت بازرگانی دیگران را ندارد»، به دادستان‌ها ابلاغ شده که نسبت به استفاده افراد از کارت‌های بازرگانی دیگران مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

این مقام عالی قضایی افزود: بر این اساس اگر چنانچه فردی از کارت بازرگانی دیگران برای وارد کردن کالا استفاده کند به‌عنوان قاچاق تلقی خواهد شد و تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

دادستان‌کل کشور با تأکید بر اینکه اشخاص کارت بازرگانی خودشان را به دیگران منتقل نکنند، گفت: متأسفانه شاهد هستیم استفاده از کارت دیگران یکی از علل و اسباب بروز جرائم است  و با توجه به مبارزه با ورود کالای قاچاق، استفاده از کارت بازرگانی باید به افرادی که واجد شرایط و صاحب اصلی کارت هستند، محدود شود.

منتظری با اشاره به ابلاغیه‌ صادره به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور، واگذاری کارت بازرگانی به غیر برای استفاده از مزایای آن را خلاف مقررات، و ورود کالا از این طریق را قاچاق اعلام کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =