کد مطلب: 265
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
بیت کویین

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری متهمی که از طریق فیشینگ اطلاعات ۱۷۲ کارت بانکی را به بهانه در آمد زدایی سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ "حاجعلی صالحی" رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ساکن شهریار با مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۲ریال از حساب بانک ملی بنده به صورت غیر مجاز برداشت شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ضمن تشکیل یک تیم از کارشناسان خبره موضوع در دست بررسی قرار گرفت که با مشاهده پرینت حساب شاکی مشخص شد مبلغ مذکور به چندین کارت بانکی دیگر انتقال پیدا کرده است؛ در این خصوص از افرادی که پول به حساب آن‌ها واریز شده بود تحقیق بعمل آمد که همگی آن‌ها بیان داشتند که خودشان شاکی بوده و حسابشان به عنوان حساب واسط قرار گرفته است که پس از بررسی‌ها و اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته بر روی پرینت حساب افراد و درگاه جعلی که از آن‌ها خرید کرده اند در نهایت به متهم اصلی در شهر قوچان رسیدند.

صالحی افزود: با اخذ نیابت قضایی اکیپی از ماموران این پلیس به شهرستان قوچان مراجعه کردند و با همکاری صمیمانه پلیس فتا قوچان متهم دستگیر و به پلیس فتا غرب استان تهران انتقال دادند.

این مقام انتظامی تشریح کرد: متهم در ابتدا منکر جرم خود شد، ولی با دیدن مستندات ادله دیجیتال به جرم خود اقرار کرد، با بررسی سیستم‌هایی که در اختیار متهم بود تعداد ۱۷۲ شماره کارت بانکی به همراه اطلاعات آن‌ها کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت: در ادامه بررسی‌ها مشخص شد متهم افراد دیگری را از طریق شبکه‌های اجتماعی اغفال کرده و به بهانه در آمد زایی بالا مشخصات آن‌ها را از جمله همه اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات هویتی آنان از قبیل تصاویر شناسنامه، کارت ملی، کارت بانکی، آدرس منزل و شماره تلفن همراه و ثابت را دریافت می‌کرده و از طریق حساب آن‌ها پول‌هایی که از افراد برداشت می‌کردند از صرافی‌ها بیت کویین خریداری می‌کردند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خاطرنشان کرد: متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی منتقل شد.

سرهنگ حاجعلی صالحی تصریح کرد: برخی اپلیکیشن‌ها شیوه‌ای جدید برای کلاه برداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی می‌باشند و شهروندان به هیچ عنوان نباید آن‌ها را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است، همچنین این اپلیکیشن‌ها به نوعی بدافزار جاسوسی هستند.

انتهای پیام/

منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =